Enologické služby (v oblasti vína)

     Dr. Luboš Bárta žije s vínem více než 30 let. Je držitelem státních degustačních organoleptických zkoušek od roku 1988, průkazu Hodnotitele vín SZPI ČR, absolventem školení degustátorů, pořádaného Höhere Bundeslehranstalt und Bundesamt für Wein- und Obstbau z rakouského Klosterneuburgu.
     Patří mezi přední odborníky oboru v České republice; jeho prezentace jsou oblíbené nejen pro hlubokou znalost problematiky, ale zejména pro vstřícný, srozumitelný a přátelský způsob jejich prezentace.
     V posledních letech se zúčastňuje hodnocení předních světových soutěží (např. Vinalies Internationales Paris (F), Concours Mondial de Bruxelles (B, PT), Mundus Vini (D), awc-vienna (A), VinAgora OIV (H), Brasil Wine Awards, Avaliacao Nacional (BRA)), je prezidentem mezinárodní soutěže vín Víno&Destiláty Praha, členem předsednictva Asociace sommelierů České republiky.
     Je konzultantem vinařských podniků, marketingových organizací a pořadatelů výstav a soutěží v Evropě i v zámoří, spolupracuje s redakcemi řady mezinárodních vinařských časopisů.
     Jako šéfredaktor časopisu SOMMELIER a Revue pro Hotel a Restaurant zprostředkovává odborné veřejnosti kontakt s děním v celém vinařském světě. Je členem WAWWJ.

Top 100 nejlepších firem Trophée Ruinart 2004, Reims, Champagne

     Od roku 1999 se spolu s Branko Černým zabýval sommelierskými prezentacemi tuzemských i zahraničních vín pod hlavičkou Prestižního servisu vín a Vinného sklepa s.r.o., který opustil v roce 2003.
     Od té doby provozuje enogastronomické a prezentační služby jen pod vlastním jménem. Mezi zákazníky patří Junta de Castilla y Leon, Úřad vlády ČR, ING Group, ABN AMRO, Oberbank, OBK Leasing, Alcatel, Warner Bros, společnosti Unicorn, Ami Communications, Ford Motor Company, Skanska, Promo.hu, Tokaj Kereskedöház, Agentura Excal Valladolid a mnohé další...
     Je enogastronomickým poradcem řady prestižních hotelů a restaurantů po celé České republice.
     V nabídce sommelierských a gastronomických služeb jsou přednášky o víně, prezentace vín pro výrobce a importéry, řízené degustace pro uzavřené společnosti včetně dodávky vybraných vín, dodávky dárkových a příležitostných balení vín, enogastronomické konzultace.

Hrusice

jsou půvabnou vesničkou nedaleko od Prahy.
Minulost je proslavila jako rodiště Mistra Josefa Lady, dodnes jsou obdivované a hojně navštěvované pro nezaměnitelné panorama posázavské pahorkatiny s dominantou typické siluety svatováclavského koste- líčku, který se objevuje na tolika Ladových obrázcích, slavnou hospodou U Sejků, památníkem Josefa Lady s bohatou muzejní expozicí, výstavou modelu historic- kých Hrusic od Antonína Jedličky a kousky kocourka Mikeše.